W jaki sposób zrealizować przyłączenie do sieci wodociągowo-kanalizacyjnej
Istotna jest świadomość, że przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne są obowiązane przyłączyć do sieci nieruchomości podmiotów ubiegających się o przyłączenie do sieci, jeżeli są spełnione warunki przyłączenia określone w regulaminie dostarczania wody i odprowadzania ścieków uchwalonym przez gminę, a także istnieją techniczne możliwości świadczenia usług. Więcej na ten temat przeczytasz w tym numerze specjalnym.
Podstawowe informacje o warunkach przyłączenia do sieci
Z artykułu dowiesz się, czym są warunki przyłączenia do sieci, które są przedmiotem wnioskowania przez nieruchomości ubiegające się o przyłączenie do nich.
Pierwszy krok procedury przyłączenia – składanie wniosku
Zgodnie z art. 15 ust. 4 ustawy z 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków przedsiębiorstwo jest obowiązane przyłączyć do sieci nieruchomość osoby ubiegającej się o przyłączenie tej nieruchomości do sieci. Jak przebiega taka procedura od strony formalnej?
Krok drugi, czyli pisemne potwierdzenie
Przedsiębiorstwo jest obowiązane potwierdzić pisemnie złożenie przez podmiot ubiegający się o przyłączenie do sieci wniosku o wydanie warunków przyłączenia do sieci. Na czym to polega?
Jaki termin ważności mają warunki przyłączenia
Zgodnie z art. 19a ust. 7 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, warunki przyłączenia do sieci wydane przez przedsiębiorstwo są ważne przez okres dwóch lat od ich wydania. Jeżeli okres ważności warunków zostanie skrócony, będą one nieważne.
Ile potrwa wydanie warunków przyłączenia
Na wydanie warunków przyłączenia podmiot będzie musiał poczekać. Ile? Tego dowiesz się z tekstu.