Zasady przekazywania odpadów osobom fizycznym

Pytanie: Pytanie: Pracownik zakładu wytwarzającego odpady chce odkupić odpad (kod 17 04 05 żelazo i stal), który do tej pory był przekazywany podmiotowi zewnętrznemu mającemu stosowną decyzję. Czy gdzieś w BDO mamy zaznaczyć, że przekazaliśmy odpady osobie fizycznej? Jeżeli masa danych odpadów nie przekracza wartości zawartych w rozporządzeniu w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji, to powinniśmy dla nich wystawiać karty przekazania odpadów (KPO)?

Wątpliwości w zakresie świadczenia usług i obiektów liniowych

Pytanie: Pytanie: Czy jako zakład mięsny wytwarzający odpady (pierwotny ich wytwórca), niemający nic wspólnego ze świadczeniem usług w zakresie budowy, remontu obiektów, czyszczenia zbiorników lub urządzeń, powinniśmy zaznaczać informację, że wytwarzamy odpady w wyniku świadczenia usług (w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy o odpadach)? A co z działalnością w zakresie obiektów liniowych (w rozumieniu art. 3 pkt 3a ustawy Prawo budowlane)?

Uwaga – od listopada całkowita cyfryzacja bazy KOBiZE!

Modyfikacja przepisów prawnych ma zapewnić elektronizację wszystkich procedur, które są związane z KOBiZE, w tym rejestracji podmiotów, aktualizacji danych czy pozostałych funkcjonalności bazy. Co zmienia nowe rozporządzenie?

Normy jakościowe węgla a problem smogu

Na podstawie rozporządzenia w sprawie odstąpienia od stosowania wymagań określonych w przepisach rozporządzenia w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych ponownie odstąpiono na 60 dni od stosowania wymagań jakościowych dla paliw stałych. Rozporządzenie weszło w życie 28 sierpnia, a więc powinno obowiązywać do 26 października. Co dalej?

Gospodarka o obiegu zamkniętym a zanieczyszczenia organiczne

Unia Europejska systematycznie realizuje zadania związane z ochroną środowiska naturalnego, w tym ograniczając ilość wprowadzanych do środowiska toksyn, w celu umożliwienia pełnego wdrożenia gospodarki o obiegu zamkniętym.