Dotacje na wdrażanie technologii wodorowych od 2024 roku
Program priorytetowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Wodoryzacja Gospodarki skierowany jest na rozwój niskoemisyjnej i zeroemisyjnej gospodarki przez wsparcie przedsięwzięć dotyczących wdrożenia technologii wodorowych wraz z infrastrukturą techniczną, służącą do wytwarzania, magazynowania, transportu oraz wykorzystania wodoru. W ramach Programu od 1 stycznia 2024 r. przyznawane będzie dofinansowanie w postaci dotacji i pożyczek dla przedsiębiorców.
Dlaczego warto przeprowadzić audyt efektywności energetycznej
Audyt efektywności energetycznej to opracowanie zawierające analizę zużycia energii i określające stan techniczny obiektu, urządzenia technicznego lub instalacji oraz zawierające ocenę ich opłacalności ekonomicznej i możliwej do uzyskania oszczędności energii. Taki audyt warto przeprowadzić w celu znalezienia sposobów na zaoszczędzenie zużywanej energii oraz pozyskanie tzw. białych certyfikatów.
Zmiany w ustawie o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie
Zmiany wynikają przede wszystkim z potrzeby usprawnienia procesu wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (duś) oraz realizacji inwestycji drogowych, wodnych i przeciwpowodziowych.
Ustawa o systemie kaucyjnym a wprowadzający produkty w opakowaniach
Pytanie: Jestem producentem wprowadzającym produkty w opakowaniach na rynek. W jaki sposób i od kiedy zmienią się moje obowiązki w związku z przyjętą ustawą o systemie kaucyjnym?
Usprawnienie inwestycji przeciwpowodziowych
Nowe przepisy mają na celu zapewnienie dodatkowych instrumentów prawnych pozwalających usprawnić procedurę uzyskania decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji, która jest niezbędna w celu realizacji inwestycji przeciwpowodziowej.
Prowadzenie handlu przez Internet – jakie obowiązki środowiskowe się z tym wiążą
Obowiązki środowiskowe związane z handlem przez Internet związane są głównie z przekazywaniem konsumentom informacji o odpadach powstających z udostępnianych produktów, zapewnieniem zgodności produktów z wymaganiami środowiskowymi oraz zapewnieniem odbioru niektórych odpadów powstających z produktów. Jak to wygląda w praktyce?
Najnowsza nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii
Nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw przede wszystkim służy wdrożeniu do polskiego porządku prawnego przepisów dyrektywy 2018/2001 z 11 grudnia 2018 r. w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych (tzw. dyrektywa RED II).