„Program azotanowy” obowiązuje – co to w praktyce oznacza
Od 27 lipca 2018 r. obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów z 5 czerwca 2018 r. w sprawie przyjęcia „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”. Szczegóły znajdziesz poniżej.
Planujesz budowę stacji paliw? Sprawdź, jakie wymagania musisz spełnić!
Zanim zdecydujesz się na wybudowanie stacji paliw musisz spełnić szereg wymogów środowiskowych. Z poniższego tekstu dowiesz się, jak krok po kroku otworzyć tego typu inwestycję.
Likwidacja studni kopanej według nowego prawa wodnego
Pytanie: Jak w świetle przepisów prawnych wygląda likwidacja studni kopanych znajdujących się prawie w każdym gospodarstwie rolnym i nie tylko? Pragnę uściślić, że pytam o proces likwidacji na bazie przepisów prawnych, jak również technologia robót przy fizycznej likwidacji.
Dowiedz się, co się zmieni w zakresie wzorów formularzy sprawozdań ZSEiE
W lipcu br. został przekazany do konsultacji projekt rozporządzenia ministra środowiska w sprawie wzorów formularzy sprawozdań w zakresie sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytego sprzętu.
Destylacja rozpuszczalników – czy to przetwarzanie odpadów
Pytanie: Czy stosowanie w zakładzie destylarki do rozpuszczalników wyłącznie na własny użytek wymaga zezwolenia na przetwarzanie odpadów? Czy zużyty rozpuszczalnik (po myciu maszyn i urządzeń) trzeba uznawać za odpad? Po odzyskaniu w destylarce stosowany jest ponownie do mycia. Zabrudzonego rozpuszczalnika nie chcemy się pozbywać.
Czy odpady powstające w sklepie to odpady komunalne
Jeśli jesteś właścicielem placówki handlowej musisz spełniać szereg obowiązków w zakresie gospodarki odpadami, które są wytwarzane w związku z prowadzoną działalnością. Aby prawidłowo gospodarować odpadami należy je w pierwszej kolejności odpowiednio sklasyfikować. Dowiedz się, jak to robić prawidłowo, by uniknąć kar!
3 nowe rozporządzenia odpadowe – co planuje rząd?
Do Kancelarii Sejmu RP została przekazania seria aktów wykonawczych do projektu ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw. Jakie zmiany przewidują ww. dokumenty?
Opłata za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej – jak wyliczyć
Organem obowiązanym do wyliczenia opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji są wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Kiedy taką opłatę należy uiścić oraz czy jej wysokość można reklamować? Dowiesz się z poniższego artykułu!