Uwaga! Od 1 maja 2017 r. obowiązują kary za przewóz towarów bez zgłoszenia
18 kwietnia 2017 r. wszedł w życie tzw. pakiet przewozowy, czyli ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Ustawa ta określa zasady oraz odpowiedzialność za naruszenie obowiązków związanych z drogowym przewozem towarów, a jej głównym celem jest stworzenie kolejnego narzędzia uszczelniającego system podatkowy. Co to oznacza?
Twoja firma przylega do terenów wodnych? Sprawdź, z czym to się wiąże
W sytuacji, gdy nasz grunt bezpośrednio graniczy z obszarami wodnymi, użytkowanie go może być w pewnym stopniu ograniczone. W jaki sposób?
Od 1 stycznia 2018 r. znacznie wzrosną opłaty za składowanie odpadów
Wzrost opłat jest efektem opublikowanego na początku kwietnia rozporządzenia Rady Ministrów z 6 marca 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie opłat za korzystanie ze środowiska. Ile w takim razie będzie trzeba zapłacić za składowanie?
Monitorowanie obrotu produktami biobójczymi – na czym polega
Produkty biobójcze to substancje chemiczne stosowane do zwalczania organizmów szkodliwych (np. pasożytów i drobnoustrojów), w tym także środki odstraszające owady i odkażające, a także przemysłowe substancje chemiczne, takie jak farby zabezpieczające statki przed zanieczyszczeniami czy środki konserwujące. Wymienione produkty podlegają zgłoszeniu odpowiedniemu organowi.
Masa pofermentacyjna z biogazowni rolniczej – czy to nawóz organiczny
Nasza biogazownia rolnicza wykorzystuje do produkcji biogazu gnojowicę z fermy świń. Wiem, że gnojowica to nawóz naturalny, ale czy po przejściu przez biogazownię dalej nim jest?
Dowiedz się, które substancje są szczególnie szkodliwe dla środowiska wodnego
Nie zawsze na wprowadzanie ścieków przemysłowych do wód lub do ziemi oraz cudzych urządzeń kanalizacyjnych uzyskasz pozwolenie wodnoprawne. Wszystko zależy od rodzaju produkcji oraz jakości i ilości ścieków. Podpowiemy Ci, które substancje są najgorsze.