Wprowadzający produkty w opakowaniach a używane palety

Pytanie: Firma wprowadza na rynek produkty w opakowaniach. Opakowaniami są palety, które odkupujemy od innej firmy jako używane i je stosujemy (nie mamy nowych palet). Czy w takiej sytuacji jesteśmy wprowadzającym produkt w opakowaniu? W jaki sposób mamy się zabezpieczyć na wypadek kontroli?

Trwały zarząd czy wykonywanie praw własności PGWWP

Warto przeanalizować, czy Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie jest stroną postępowania w toku wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (d.u.ś.).

Raport ESG – obowiązujące terminy i różne lokalizacje spółek

Pytanie: Jesteśmy dużą spółką prywatną, która zatrudnia ponad 500 pracowników i ma przychody netto powyżej 50 mln EUR. Od kiedy obowiązuje nas raport ESG? Dodam, że finansowy okres sprawozdawczy trwa u nas od 1 kwietnia do 31 marca roku następnego. Dodatkowo, co gdy firma ma oprócz spółki w Polsce także inne firmy córki zlokalizowane na terenie Unii oraz poza Unią? Czy raport ESG będzie składać tylko firma matka?

Gromadzenie a magazynowanie odpadów

Pytanie: Czy wytwórca odpadów, który ma pozwolenie na ich wytwarzanie, może umieścić opisany pojemnik na odpady o kodzie 15 01 10* (bądź jakiekolwiek inne odpady) przy linii produkcyjnej i pod koniec dnia zbiorczo zanosić je do magazynu odpadów niebezpiecznych określonych w decyzji?

Czy Twoja działalność jest zrównoważona środowiskowo

Jak zweryfikować, czy prowadzona działalność gospodarcza może zostać uznana za zrównoważoną środowiskowo?

Z ostatniej chwili - przesunięcie systemu kaucyjnego na październik 2025 roku!

Premier ogłosił na konferencji prasowej, że ustawa o systemie kaucyjnym wejdzie w życie 1 października 2025 roku. Jako powód przesunięcia podał potrzebę dodatkowego czasu na przygotowanie wdrożenia nowego systemu, który początkowo miał ruszyć z początkiem nowego roku.

Surowsze normy jakości powietrza w UE

Rada Unii Europejskiej formalnie zatwierdziła nową dyrektywę, która wprowadza zaostrzone normy jakości powietrza w całej Unii Europejskiej. Zmiany te mają na celu ochronę zdrowia obywateli oraz realizację planu wyeliminowania zanieczyszczeń do 2050 roku.

Rozszerzona odpowiedzialność producentów – jak wygląda w gospodarce wodnej

Znana w gospodarce odpadami rozszerzona odpowiedzialność producenta (ROP) jest mechanizmem, który ma być rozszerzony także na gospodarkę wodną. Czy zanieczyszczający producenci będą musieli płacić za usuwanie mikrozanieczyszczeń z wód?