Pozwolenie zintegrowane – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Pozwolenie zintegrowane należy uzyskać przed rozpoczęciem eksploatacji instalacji, składając do właściwego organu odpowiednio przygotowany wniosek, zawierający szczegółowe informacje o wpływie prowadzonych procesów na środowisko. Niniejszy poradnik zawiera m.in. opis postępowania prowadzącego do uzyskania decyzji, informacje i dokumenty niezbędne w tym celu, charakterystykę postępowania administracyjnego oraz obowiązki, które mogą zostać nałożone na prowadzącego instalację.

Eksploatacja instalacji powodującej emisję zanieczyszczeń do środowiska w niektórych przypadkach może być prowadzona wyłącznie po uzyskaniu odpowiedniego pozwolenia lub zezwolenia. Takimi dokumentami będą np. pozwolenie na emisję gazów i pyłów do powietrza, decyzja zezwalająca na wytwarzanie i przetwarzanie odpadów czy odprowadzanie ścieków. Tego rodzaju pozwolenia nazywa się sektorowymi, ponieważ swym zakresem obejmują wyłącznie jeden rodzaj oddziaływania na środowisko.

Pozwolenie zintegrowane, jak sama nazwa wskazuje, łączy w jedną całość wszystkie typy oddziaływań i zastępuje cząstkowe decyzje z zakresu ochrony środowiska.  W jaki sposób możesz je pozyskać? O tym przeczytasz w artykule.

Jeśli jesteś subskrybentem publikacji Aktualności ochrony środowiska
zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła ?

kliknij tutaj

Zostań subskrybentem publikacji Aktualności ochrony środowiska

ZOBACZ OFERTĘ