WYDANIE ONLINE

18 kwietnia 2017 r. wszedł w życie tzw. pakiet przewozowy, czyli ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Ustawa ta określa zasady oraz odpowiedzialność za naruszenie obowiązków związanych z drogowym przewozem towarów, a jej głównym celem jest stworzenie kolejnego narzędzia uszczelniającego system podatkowy. Co to oznacza?

czytaj więcej »

Wzrost opłat jest efektem opublikowanego na początku kwietnia rozporządzenia Rady Ministrów z 6 marca 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie opłat za korzystanie ze środowiska. Ile w takim razie będzie trzeba zapłacić za składowanie?

czytaj więcej »

Nie zawsze na wprowadzanie ścieków przemysłowych do wód lub do ziemi oraz cudzych urządzeń kanalizacyjnych uzyskasz pozwolenie wodnoprawne. Wszystko zależy od rodzaju produkcji oraz jakości i ilości ścieków. Podpowiemy Ci, które substancje są najgorsze.

czytaj więcej »

W sytuacji, gdy nasz grunt bezpośrednio graniczy z obszarami wodnymi, użytkowanie go może być w pewnym stopniu ograniczone. W jaki sposób?

czytaj więcej »

Produkty biobójcze to substancje chemiczne stosowane do zwalczania organizmów szkodliwych (np. pasożytów i drobnoustrojów), w tym także środki odstraszające owady i odkażające, a także przemysłowe substancje chemiczne, takie jak farby zabezpieczające statki przed zanieczyszczeniami czy środki konserwujące. Wymienione produkty podlegają zgłoszeniu odpowiedniemu organowi.

czytaj więcej »

Nasza biogazownia rolnicza wykorzystuje do produkcji biogazu gnojowicę z fermy świń. Wiem, że gnojowica to nawóz naturalny, ale czy po przejściu przez biogazownię dalej nim jest?

czytaj więcej »

wiper-pixel