WYDANIE ONLINE

Do 28 lutego 2017 r. trzeba złożyć raport do KOBiZE. Pod koniec ubiegłego roku weszło kluczowe rozporządzenie w tej sprawie. Jakie zmiany wprowadziło i na co teraz zwrócić szczególną uwagę, przygotowując sprawozdanie?

czytaj więcej »

Remont w firmie lub wymiana wyposażenia czy wystroju zawsze pozostawiają po sobie kłopotliwe odpady wielkogabarytowe, np. szafy, biurka, stoły czy krzesła. Jak się ich pozbyć zgodnie z przepisami?

czytaj więcej »

Jeżeli przedsiębiorca chce wyciąć drzewo na działce należącej do firmy, bo np. zagraża ono bezpieczeństwu pracowników, musi uzyskać w tym celu zezwolenie. Do kogo się po nie udać i ile to kosztuje?

czytaj więcej »

Jednym z obowiązków przedsiębiorców wprowadzających produkty w opakowaniach jest prowadzenie publicznych kampanii edukacyjnych (obowiązek dotyczy również m.in. wprowadzających baterie, sprzęt elektryczny i elektroniczny). Dowiedz się, czy lepiej zlecić to organizacji odzysku, czy przeprowadzić samemu.

czytaj więcej »

Nasza firma zajmuje się usługami transportowymi, od niedawna mamy oczyszczalnię ścieków i pozwolenie wodnoprawne na szczególne korzystanie z wód w zakresie wprowadzania oczyszczonych ścieków przemysłowych (mieszanina ścieków opadowych i bytowo-gospodarczych) z wylotem do wód cieku. Czy w związku z tym musimy uiszczać opłaty za korzystanie ze środowiska?

czytaj więcej »

Otrzymaliśmy informację z urzędu marszałkowskiego, że obowiązek raportowania do KOBiZE będzie istniał od 2019 roku, a do tego czasu składanie raportów to dobra wola wypełniających. Czy to prawda?

czytaj więcej »

wiper-pixel